Cliff Harvey

Cliff Harvey (ND, Dip.Fit, PhD(c)) je naturopat a klinický nutriční specialista, autor a řečník specializující se na holistickou výživu pro výkon a komplexní poradenství ohledně životního stylu (mysl-tělo-duch). Učí lidi, jak mohou sami vystavět své chemické pilíře zdraví (výbornou výživou) a jak integrovat nové vzorce chování a jednání k dosažení cílů v rámci svého života, zdraví a výkonu.

Cliff započal svou cestu v oblasti zdraví a wellness v roce 1998 jako silový trenér a nutriční poradce. Pracoval s mnoha elitními atlety a mnoha pomohl s jejich chronickými zdravotními obtížemi a významně tak přispěl ke zlepšení jejich zdravotního stavu. Je vedoucím klinikem v oboru nutričních strategiích vhodných sacharidů a podílí se na univerzitním výzkumu ketogenních diet.

V roce 2001 byla Cliffovi diagnostikována Crohnova choroba, a následný boj o obnoveního svého vlastního zdraví ho vedl k dalšímu studiu přírodní medicíny. Po zotavení z nejničivějších následků Crohnovy choroby se mu podařilo vytvořit dva světové rekordy ve vzpírání. Napsal několik knih a dostává pozvánky, aby hovořil na prestižních akcích po celém světě.

Cliff se věnuje klinické praxi ve svém rodném městě Auckland na Novém Zélandu. V Nuzestu je členem týmu zodpovědného za složení a vývoj výrobků.